Bonfire 0.7 wydane

Niedawno ukazała się nowa wersja Bonfire o numerze 0.7. Wedle zapowiedzi, to początek większych zmian jakie mają zachodzić w projekcie – jest też już nowa strona internetowa. Wygląda na to, że twórcy w końcu znaleźli na tylke wolnego czasu, aby pchnąć projekt na nowe tory. Ważnym elementem jest to, że główny developer projektu Lonnie Ezell, zdecydował się na dosyć ryzykowny krok i zapowiedział, że nie będzie się trzymał sztywno CI i jeśli będzie taka potrzeba, to nie zawaha się wprowadzić koniecznych zmiany do core.

Ta zapowiedź właściwie już się spełniła. Zmiany w core są naprawdę symboliczne i sprowadzają się do możliwości całkowitego odseparowania plików Bonfire od naszego projektu. Dalej, mamy zmiany w wyglądzie, przejście na bibliotekę phpass przy przechowywaniu haseł oraz wiele innych pomniejszych zmian. Niestety, tak jak zapowiadano, migracja do najnowszej wersji wcale nie będzie banalnie prosta (m.in. z racji reorganizacji struktury). Z innych zmian, które dopiero nadejdą, mamy całkiem nową bibliotekę routingu, która daje nam kilka naprawdę fajnych możliwości oraz rozszerzenie HMVC, które jest w pewnym sensie połączeniem rozwiązania, które stworzył Wiredesignz oraz Jens Segers.

Doczekaliśmy się również zapowiedzi tego, co ma się pojawić w najbliższych wydaniach:

  • 0.7.1 – nowy, lżejszy system menu (który ma zastąpić konteksty) oraz biblioteka autoryzacji oparta o sterownik.
  • 0.7.2 – lepsze wsparcie dla lokalizacji oraz stref czasowych

Co ważne, nowe biblioteki, o które wzbogacił sie ostatnio projekt (będzie) można bez większego problemu wykorzystać we własnych projektach, które niekoniecznie muszą być oparte o Bonfire.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że chociaż Bonfire nie używam, to kibicuję temu projektowi, bo kiedyś może być to naprawdę fajny system do tworzenia aplikacji. Aby poznać więcej szczegółów, zachęcam do zapoznania się z ostatnimi wpisami, które pojawiły się na blogu Bonfire.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.