CodeIgniter 3.1.0 wydany

Właśnie wydano CodeIgniter 3.1.0, który zawiera kilka poprawek bezpieczeństwa (w tym krytyczną dla drivera bazy ODBC). Ponadto standardowo bugfixy, które obejmują klasy: Cache, Config, Database, Forge, Email, Uploading, Form Validation, Image, Input, Query Builder, Session i User Agent. Oraz kilka usprawnień dla bibliotek: Forge, Encryption, Image i Session.

Rekomendowaną wersją od tego wydania jest co najmniej PHP 5.6.

Aktualizacja do wersji 3.1 jest zalecana wszystkim developerom korzystającym z v3.

Z kompletną listą zmian można zapoznać się tutaj (EN).
Instrukcja migracji ze wcześniejszej wersji jest dostępna tutaj (EN).

Link do pobrania: CodeIgniter 3.1.0 i oficjalny wpis na forum (EN).

3 komentarze do wpisu „CodeIgniter 3.1.0 wydany”

  • Własnymi siłami przetłumaczyliśmy dokumentację dla v2 i w sumie jest ona nadal aktualna.

   Pomysł tłmaczenia dokumentacji dla v3, niestety upadł, ze względu na zerowy odzew ze strony społeczności (w sprawie pomocy przy tym). Sami nie mamy zasobów przerobowych, żeby ponownie wziąć cały trud na siebie.

   Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, że ktoś nie jest w stanie zapoznać się z dokumentacją w języku angielskim… jeśli nie jest, to najwyższa pora zacząć szlifować angielski, bo daleko nie zajedzie. Chociaż przyznaję, że ten ostatni argument może nie być do końca fair w stosunku do młodszych ludzi, ktorzy dopiero zaczynają swoją przygodę, ale cóż… dla nich pozostaje na razie zapoznanie się z dokumentacją dla v2. Po jej przeczytaniu nie powinni mieć problemów z używaniem najnowszej wersji frameworka, a jeśli nawet, to zawsze mogą zapytać na forum – na pewno ktoś pomoże.

   Odpowiedz
  • Ja bym raczej poprawił ten komentarz na „Świetna robota z tłumaczeniem pierwszej wersji dokumentacji i CI. Czy planujecie aktualizację nowej dokumentacji?”

   Odpowiedź: na przetłumaczenie dokumentacji poświęciliśmy swój prywatny czas, niestety na wersję 3.x już takiego niestety nie posiadamy. Biorąc pod uwagę, że nikt nie jest zainteresowany pomocą – raczej drugi raz tego nie zrobimy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.