Konfiguracja podstawowa

W zasadzie jest to wystarczająca konfiguracja aby wystartować z CodeIgniter. Jeżeli skierujemy teraz przeglądarkę na nasz serwer – framework już działa. Czymże jednak jest nieskonfigurowany framework. Otwieramy więc plik application/config/config.php. Co nas interesuje w tym pliku? Kilka zmiennych:

$config['base_url'] = '';

odpowiada za główny katalog naszego serwisu. Możemy ją zostawić pustą, system sam spróbuje ją rozpoznać lub ustawić zgodnie z właściwą nazwą. Czyli, jeżeli umieściliśmy CodeIgniter w katalogu /test i jest on dostępny przez adres http://localhost/test zmienna ta powinna być ustawiona na /test albo http://localhost/test.

$config['index_page'] = 'index.php';

Jak sama nazwa wskazuje nazwa ta odpowiada za głowny wykonywalny plik w naszym systemie. Domyślnie jest to index.php. Jeżeli korzystamy z mod_rewrite zmienna ta powinna być pusta. Tyle.

$config['language'] = 'english';

Jest to zmienna językowa – CodeIgniter bardzo dobrze radzi sobie z wieloma językami, możemy zmienić to ustawienie na pl ale musimy wcześniej pobrać polską paczkę językową. Najbardziej aktualna znajduje się tutaj. Paczkę pobieramy i wgrywamy do katalogu application/languages/

$config['encryption_key'] = '';

Tą zmienną musimy ustawić jeżeli będziemy korzystać z ciasteczek lub sesji. Wpisujemy tutaj losowy ciąg znaków potrzebny to kodowania i zabezpieczenia zmiennych. Tyle z podstawowych bazowych ustawień. Reszta zmiennych nie jest nam na razie potrzebna. W następny odcinku dalsza konfiguracja CodeIgniter…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.